Relacja z festiwalu

Relacja

W dniach od 26 listopada do 30 listopada 2019 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie odbyła się V edycja Festiwalu Pomocy, Współpracy i Integracji, który organizowany jest z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza oraz Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

Tegoroczny festiwal rozpoczął się pokazem filmu „1989 rok we wspomnieniach mieszkańców”.
W filmie wystąpili mieszkańcy Chrzanowa, którzy podzielili się wspomnieniami, a także zdjęciami
i ciekawymi pamiątkami związanymi z przełomowym rokiem 1989. Opowiadali o historycznych zmianach, jakie zaszły trzydzieści lat temu, jak również o ich wpływie na życie chrzanowian.

Drugi dzień Festiwalu upłynął pod hasłem „Kolorowe lata 80”. Uczestnicy przenieśli się w czasie do lat 80, przy kawie i herbacie rozmawiali z chrzanowską blogerką modową, Anną Fitrzyk, o modzie tamtych czasów, sprawdzali, jakie trendy obowiązują dzisiaj, obejrzeli pokazy makijażu, wysłuchali porad stylistki oraz skorzystali z usługi zaprzyjaźnionej kosmetyczki, która wykonywała paniom kolorowe makijaże. Dla zdrowia i urody można było poćwiczyć na holu razem z Jane Fondą, potańczyć na dyskotece prowadzonej przez DJ-a oraz posłuchać koncertu zespołów „Senior Singers” i „Ali i Babki”. Wszyscy, którzy przynieśli ze sobą krawat mieli okazję poznać różne techniki jego wiązania.

Trzeciego dnia odbyło się szkolenie z Anną Miodyńską z Małopolskiego Instytutu Kultury dotyczące organizacji festynów, a czwartego spotkanie integracyjne w Oddziale dla Dzieci. Wieczorem nastąpiło otwarcie wystawy „12 pór roku” i wernisaż autorki Marty Pietrzyk, połączony z recitalem Moniki Gębali przy akompaniamencie pianisty. Wystawa przedstawia 12 wyjątkowych kobiet, utożsamionych z miesiącem swoich urodzin poprzez krajobraz, porę miesiąca i stroje zaprojektowane z roślin. Autorka wciela się w swój miesiąc”Wrzesień”.

Festiwal Pomocy, Współpracy i Integracji zakończyła uroczysta Gala Festiwalowa, na którą zaproszono darczyńców CAZCH, wolontariuszy oraz osoby reprezentujące instytucje, stowarzyszenia i organizacje, które przez cały rok współpracowały z biblioteką. Podczas Gali wszyscy otrzymali podziękowania w formie dyplomu z rąk dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej, Anny Siewiorek oraz kierowniczek poszczególnych działów i filii bibliotecznych. Po wręczeniu dyplomów z podziękowaniami na przybyłych gości czekała ostatnia niespodzianka, czyli wieczorny recital krakowskiego duetu „SoulBay” – Kai Karaplios i Jacka Korohody. W repertuarze tego duetu znalazły  się światowe i polskie przeboje muzyki soul, pop, blues i jazz.

Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym gościom, naszym partnerom w działaniach, darczyńcom CAZCH i wolontariuszom za zaangażowanie, profesjonalizm i poświęcenie czasu oraz osobom, które przygotowały program artystyczny. Zapraszamy na kolejną edycję Festiwalu Pomocy, Współpracy i Integracji już za rok!

Relacja z festiwalu
Przewiń do góry